Класичні стейки в Києві

Попри вражаюче розмаїття світової гастрономії стейки лишаються улюбленою стравою багатьох поціновувачів їжі. Але знайти хороший стейк – не така вже й легка справа. Дізнаймося, де у Києві можна з’їсти великий, соковитий і смачний шмат яловичини, що його називають стейком.

Портерхаус

Еталонний великий стейк – це, звісно, Портерхаус. Насправді, це два стейки в одному. Шортлойн (поясничний відруб на кістці) поєднує в собі такі види мармурового м’яса, як стриплойн та філе-міньон (вирізка). Саме тому він одночасно має дві ступені просмаження. Коли філе-міньйон буде medium rare – стриплойн буде вже medium.

Портерхаус стейк готують з найширшої частини відруба. Вага його може перевищувати один кілограм, товщина – має бути не меншою за 33 міліметри.

Вартісні Портерхаус стейки подають в ресторані Oxota na ovets, що на Воздвиженці.

Дуже цікавий спосіб подачі цього стейку винайшли в ресторації “Ватра“.

Фірмовий стейк сервірується у дві подачі. Перша – тартар, що його роблять з філейної частини Портерхауса. Друга – власне засмажений в хоспері стріплойн на кістці. Таку страву можна сміливо замовляти на двох: вистачить усім.

Фірмовий стейк “Ватра” та “Портерхаус” в ресторані “Ватра”

Т-бон

Т-бон – це той самий Портерхаус, але менший. Хоча в даному разі «менший» – поняття суто відносне, адже Т-бон – теж один із дійсно великих стейків.

Стейк відрізається трохи далі до голови тварини (з вужчої частини шортлойна). Мінімальна його товщина – 13 міліметрів. Вага може сягати від 700 1100 грамів.

Файні Т-бони подають в гастрономічному арт-просторі “Остання Барикада“, ресторанах “Любчик“, “Oxota na Ovets” та “Ватра“.

Т-Бон в “Останнія Барикаді”

Ковбой

Голіафом серед стейків є Ковбой. Він являє собою рібай на кістці. Вирізається зі спинної частини реберної клітки.

Саме завдяки кістці реброва частина тут є довшою. Це один із найніжніших і найсоковитіших стейків. А заважити може понад півтора кілограми. На відміну від Портерхауса  Т-Боуна знайти Ковбой-стейк в ресторанах столиці може виявитися нелегкою справою. Однак і в Oxota na ovets, і в “Ватрі“,  и в “Останній Барикаді” він є!

Замвоте його на двох і будьте готові половину забрати з собою.

Ковбой в ресторані “Ватра”

Рібай

Нехай не найбільшим, але точно одним із найсмачніших стейків є рібай. З опису стейка Ковбой ми знаємо, що рібай вирізають зі спинної частини реберної клітки. Ці стейки надзвичайно м’які і мають дуже насичений смак.

Рібай складається з трьох частин: spinalis dorsi, multifidus dorsi, longissimus dorsi. Перша – spinalis dorsi – вважається найсмачнішою. Вона розташовується з краю шматка м’яса і відділена від решти стейку помітною жировою проділкою.

Рібай, безумовно, є класикою світової м’ясної кухні. Велика кількість закладів (зокрема, в Києві) заявляють рібай у своїх меню. Але натрапити на справжній рібай, та ще й правильно приготовлений вдається далеко не завжди.

Чудові рібай стейки готують в ресторані Oxota na ovets. Тут можна обрати між стейком рібай з українського та американського м’яса. Добрячий  рібай з українського м’яса готують у гуцульському стейк-хаусі «Ватра». У «Ватрі» рібай важить аж 600 грамів – будьте готові. В одеському ресторані «Любчик» він трохи менший за розміром, але теж вартий уваги.

Рібай в Oxota na Ovets

Крім того, ресторан RONIN пропонує два варіанти рібаю – з української витриманої яловичини та з делікатесної японської яловичини вагю (м’ясо порід з регіону Кобе). Стейки в цьому ресторані смажать на теппані – японському пласкому грилі.

Рібай Wagyu в RONIN

Філе-міньйон

Наприкінці, кілька слів про філе-міньйон. Цей ніжний невеликий за розміром стейк готують в усіх названих закладах («Остання Барикада», «Ватра», Oxota na Ovets), а в RONIN його подають з кремом з батату, овочами та соусом юзу-трюфель.

Філе-Міньйон в Oxota na Ovets
div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://kyivgastroguide.com.ua/wp-content/uploads/2017/04/ukraina-kiev-sofiyskaya.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}