Книжки про Україну англійською, які варто почитати

Книжки відкривають портали у минуле, розширюють кордони й діляться таємницями. Во Україну неможливо зрозуміти лише за одну відпустку – тож ми вибрали десять книжок англійською, які розкажуть вам про неї більше.

 

Awesome Ukraine

У цій небанальній книжці знайдуться ілюстровані оповідки на найрізноманітніші теми: від походження національної символіки до витоків популярності сала чи соловейка. Певно, один з найкращих способів розповісти англомовним друзям про Україну – без пафосу, але щиро і з добрим гумором. Історії розподілені між п’ятьма рубриками (культура, їжа, історія, природа, місця, спорт та індустрія).

Awesome Kyiv

Продовження серії «Awesome Ukraine» від видавництва «Основи». Це не карта і не путівник старовинним містом, швидше збірка дотепних та важливих історій, які відкривають Київ таким, яким його люблять самі кияни: за набережну Дніпра та Гідропарк, легендарний київський торт і театр «Дах», і ще сотню речей, про які з іронією та любов’ю розповідає «Awesome Kyiv».

Kyiv. TOP-10

Путівник Києвом від одного з найвідоміших екскурсоводів та дослідників його історії – Віктора Киркевича. Віктор Геннадійович прокладає вигадливі маршрути містом, щоб не пропустити нічого важливого. Тут читач знайде детальну карту, ґрунтовні описи кожного визначного місця, та київські пейзажі в об’єктиві відомих фотографів.

101 reasons to love Kyiv

Ця мініатюрна книжка цікава тим, що написав її не українець, а британський мандрівник Ян Бірдер. Тож його причини любити Київ часом непередбачувані й дуже зворушливі. Наприклад, Ян Бірдер любить це місто за недорогі квитки до театрів, старовинні трамваї та екскурсії Дніпром на пароплаві. 101 причина ілюстрована фотографіями, що їх зробив сам автор, і має всі шанси стати маленьким сувеніром на пам’ять про Київ.

#EUROMAIDANHistory in the Making

Ця сторінка недавньої української історії ще болить і потребує осмислення й проговорення. Утім, Революція Гідності 2013-2014 років стала поворотною точкою та підтвердила спільні цінності українців та готовність до самоорганізації. В фотоальбомі зібрані понад дві сотні світлин з Майдану Незалежності листопада 2013-лютого 2014 років, а також хронологія подій та карта Майдану.

Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics

Перший великий фотоальбом радянських монументальних мозаїк. Київський фотограф Євген Нікіфоров подорожував Україною три роки, знімаючи найцікавіші монументальні панно. Це не лише артефакти радянського минулого, а й культурні пам’ятки зниклої епохи, які несли певну ідеологічну функцію. Деякі з них потрапили під дію закону про декомунізацію та невдовзі були зруйновані, але збереглись на світлинах цієї книжки.

Kazimir Malevich. Kyiv period

Розкішне видання, до якого увійшли досі невидані тексти Казимира Малевича та понад сотня ілюстрацій (як роботи Малевича з його київської виставки, так і твори його колег і архівні фотографії). Для всіх, хто цікавиться авангардом 1920-1930 років, ця книжка стане справжнім подарунком.

Hutsul Embroidery

Легендарні орнаменти гуцульських вишиванок, які захоплюють красою композицій та глибоким символічним значенням. В фотоальбомі представлена колекція вишивок Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, доповнена детальними описами й поясненнями.

Castles and fortresses of Ukraine

Опинившись між лицарською Європою та кочовими племенами Азії, Україна швидко обросла фортифікаційними укріпленнями, більшість з яких були розібрані або зруйновані з плином історії. Однак досі по Україні розсипано понад три сотні старовинних замків та фортець, про більшість яких не здогадуються навіть самі українці. Цей фотоальбом зібрав їх воєдино.

Lisa and Her Dreams

Ця книжка опинилась в нашому списку, бо написав її улюбленець українських дітей, письменник та видавець Іван Малкович, а ілюстрації намалювала відома художниця Євгенія Гапчинська. “Ліза та ї сни” — це чарівна історія про маленьку Лізу, яка мандрувала майстернями відомих художників (від Ботічеллі до Далі) завдяки крилам, винайденим Леонардо да Вінчі.

Де придбати: магазин арт-гастрономічного простору “Остання Барикада” на Майдані Незалежності, 1.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://kyivgastroguide.com.ua/wp-content/uploads/2017/04/ukraina-kiev-sofiyskaya.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}